Znowu w drodze

Po znakomicie przespanej nocy (Walentyna jest wspaniałą gospodynią), ruszyłem do autobusu. Po drodze jeszcze opowiedzialem krótko o Ekspedycji do kamery – Janek przygotowuje duży projekt crowdfundingowy dla drugiej fazy.

W ostatniej chwili przed odjazdem, Astral podrzucił mi ładowarkę do mojej Nokii 6120 – w braku smartfona ona będzie służyć za łaczność ze śwatem. Dzięki!

W autobusie zacząłem rozmowę z Panią pracującą ‘w funduszach UE’ – konkretnie “Kapitał Ludzki”. Początkowo entuzjastyczna, po przeczytaniu kawałka “Perspektywy Anarchopozytywistycznej” zamilkła, zatkała uszy słuchawkami, a w Łodzi wysiadła z widocznym pośpiechem….

Jej miejsce zajął młody skrzypek, z którym uciąłem sobie bardzo zajmującą pogawędkę o blusie i muzyce klasycznej. I być może przyczyniłem się do powstania kolejnej kooperatywy – tym razem muzycznej. Czas pokaże.

W Poznaniu, w specjalnie dla nas otwartej Cafe Bunuba, zjawił się znów międzynarodowy kwiat hackerstwa. Przyciągam ich, czy jak? Fascynująca dyskusja okołogrecka trwała cztery czy pięć piw (gospodarka daru jest the best!), podczas których rozwiązaliśmy także kilka palących globalnych problemów. Ktoś z chłopaków może pamięta, jakie to były rozwiązania…

Poumawiani na kolejne rundy ratowania świata, pożegnaliśmy czule Cafe Bunuba i Przemka, który nas tam gościł i odpłynęliśmy w siną dal.

Kochani, jak będziecie w Poznaniu, odwiedźcie Cafe Bunuba i wypijcie za powodzenie Ekspedycji Wolność. Ale odpowiedzialnie! Nie więcej niż te 2-3 piwa. Musi Wam jeszcze zostać parę groszy na wsparcie dla Ekspedycji Wolność!

Advertisements
About

Turning stories into reality.

Posted in Listy z podróży, Po polsku

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: