Podróż wiosenna — a spring trip

petros-on-the-roadRozkład jazdy/Itinerary: http://www.bewelcome.org/trip/3127

(English text below)
Jak już pisałem, wybieram się do Hamburga na konferencję (http://www.networkaq.net/) poświęconą Rojavie. Będzie tam okazja spotkać się z ludźmi z administracji Rojavy i z przedstawicielami organizacji kurdyjskich z Europy i nie tylko. Nawiązać bezpośrednie kontakty, obgadać sprawy, których się nie da obgadać przez telefon czy internet. Mam dwa cele: otworzyć dla polskich (i nie tylko) ochotników i ochotniczek drogę do Rojavy (zarówno w sensie wyjazdów jak i w sensie zdalnej współpracy bezpośrednio z Autonomią) i przywieźć informacje i opowieści z pierwszej ręki — do opowiedzenia polskim (i nie tylko) Czytelni(cz)kom.
Plan jest taki: 30 marca wyjazd z Tessalonik (metoda łączona: stopem, blablacarem lub autobusem) tak, aby na 2 kwietnia wieczorem być w Hamburgu. Po drodze noclegi i wyżywienie (mam nadzieję) u dobrych ludzi z internetu. Od 3 do 5 kwietnia — konferencja i nawiązywanie kontaktów. Później, taką samą metodą, planuję ruszyć do Amsterdamu i Brukseli, gdzie jest europejski punkt kontaktowy Rady Odbudowy Kobane. Tam bedę chciał obgadać stronę praktyczną współpracy. Potem wracam na południe, być może przez Włochy. Wszędzie po drodze będę się starał spotykać z ludźmi z lokalnych społeczności i zachęcać ich do pomocy Rojavie. Cały wyjazd zabierze około miesiąca.

Jeśli ktoś może mi pomóc w przeprowadzeniu tego planu, to będę bardzo wdzięczny. Poszukuję transportu, noclegu i wyżywienia na trasie okrężnej Tessaloniki – Belgrad – Drezno – Hamburg – Amsterdam – Bruksela – Stuttgart – Brindisi – (prom) – Igoumenitsa – Tessaloniki. Czy ktoś mieszka w pobliżu i zechce mnie pranocować i przedstawić lokalnym ludziom? Ewentualnie wskazać miejscowe freeshopy (pora trochę uzupełnić odzież i inne wyposażenie.Odwdzięczę się pracą na rzecz Rojavy i kolejnymi opowieściami.

Czy ktoś z Was zechce zafundować mi przejazd na poszczególnych etapach trasy? Na przyklad:

– Autobus z Drezna do Hamburga: ok. 30 Euro.
– Prom Brindisi – Igoumenitsa: ok. 75 Euro
– Samochód (mitfahrgelegenheit.de, blablacar) Hamburg – Amsterdam, Amsterdam – Bruksela: między 20 a 30 Euro każdy odcinek.

Generalnie, każda pomoc w sfinansowaniu wyjazdu się przyda — bardzo proszę o kontakt poprzez komentarze.

———————

Hello,
As I wrote before, I plan to attend the http://www.networkaq.net/ conference in Hamburg. The conference is largely devoted to Rojava issues and will be a marvelous opportunity to meet people from the Autonomy, arrange further cooperation and discuss things that cannot be normally discussed vie Internet or on the phone.
The plan is to leave Thessaloniki on March 30, and reach Hamburg April 2nd in the evening, by means of hitchiking, car-sharing and bus, being hosted by the good people from Internet on my way there. After the conference, I plan to go the same way to Amsterdam and Brussels, where I hope to meet contact people from Rojava Reconstruction Board and to talk about practical cooperation. Then, if everything goes well, I plan to go back south via Southern Italy, spreading the word and encouraging people to help Rojava wherever I meet them.

However, to make it a success I need some help, possibly from you. I am looking for transport, lodging, food and local guides (to find communities, squats, freeshops etc.) along the route: Thessaloniki – Beograd – Dresden – Hamburg – Amsterdam – Brussels – Stuttgart – Brindisi – (ferry) – Igoumenitsa – Thessaloniki.

Also, it would be great if somebody buy me some partial fare, like:
– A bus from Dresden to Hamburg (about 30 E)
– A ferry from Brindisi to Igoumenitsa (about 75 E)
– Car sharing legs — 20-30 E each.

In general, every support from you counts. I will pay it forward by working for Rojava cause and bringing you great stories.

Just contact me via comments here.

Thank you.

Advertisements
About

Turning stories into reality.

Tagged with: ,
Posted in English Texts, Po polsku

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: